Перейти до основного вмісту

«Буковина» у цифрах Wyscout. Підсумки першої частини сезону 2023/24 у Першій лізі

Продовжуємо підбивати підсумки виступів чернівецької «Буковини» у першій частині сезону 2023/24 Першої ліги. У цьому матеріалі проаналізуємо виступи «жовто-чорних» на основі даних авторитетної платформи Wyscout.

ГОЛИ

У 18-ти матчах чемпіонату «Буковина» відзначилася у воротах суперників 16 разів. «Жовто-чорні» фактично реалізували все, що створили в атаці, адже показник xG (очікувані голи) становить 16,08. У перших таймах підопічні Мельничука забили 4 голи, у других половинах матчів – 12. Цікаво, що найбільше м’ячів, а саме 7, «жовто-чорні» забили в період заключних п’ятнадцяти хвилин. Якщо говорити про небезпечні моменти, то за даними платформи Wyscout найбільш загрозливі епізоди біля воріт суперника «жовто-чорні» створювали протягом 61-75 хвилин.

Пропустили чернівчани 23 м’ячі. Найчастіше вражали наші володіння зі стандартних положень, а також після контратак та дальніх ударів. Показник xG становить 23,13. У перших таймах «Буковина» пропустила 12 м’ячів, у других – 11. Найчастіше суперники забивали у наші ворота у період з 16 по 30 хвилину (6 голів), а також з 61 по 75 (5 голів).

АТАКА

Найчастіше «жовто-чорні» атакували лівим флангом – 36% від усіх атак. Правим флангом організували 33% наступальних дій, а через центральну зону – 30%. Левову частку гольових моментів футболісти «Буковини» довели до логічного завершення саме у межах штрафного майданчика – 12 голів (без врахування пенальті).

В середньому за гру футболісти «Буковини» завдавали по володіннях суперника 8,93 удари. Середня дистанція удару – 20,3 м, xG на удар – 0,10. Над показником завданих ударів «жовто-чорним» все ж варто попрацювати, адже у переважної більшості колективів середній показник коливається від 9 до 12.

ОБОРОНА

«Буковина» - найкраща команда у групі А за відборами та підбираннями м'яча (в середньому - 85,90 рази за гру).

За показником інтенсивності пресингу «Буковина» посідає друге місце у лізі після «Карпат» -  індекс PPDA складає 7,68. Наприклад, у львів’ян – 6,99, «Поділля» - 8,00, «Прикарпаття» - 8,44. Зауважимо, що чим нижче даний показник, тим інтенсивніший пресинг застосовує команда, тим самим не дозволяючи супернику виходити з оборони та перепасовуватися на своїй половині поля.

За показником заблокованих ударів «Буковина» - третя (в середньому – 3,10 ударів за гру), за перехопленням м’яча – шоста (в середньому 39,33 за матч).

У середньому за гру суперники «Буковини» пробивали по наших володіннях 11,81 разів. За цим показником «жовто-чорні» на сьомому місці (перші – «Карпати» з показником 6,78 допущених ударів за матч).

ПЕРЕДАЧІ ТА ВОЛОДІННЯ М’ЯЧЕМ

За кількістю передач «Буковина» посідає п’яте місце. В середньому за матч чернівчани здійснювали 363,47 пасів (точність – 78%). Перша сходинка за цим показником – у команди «Епіцентр» (431,03 за матч, точність склала 84%). Водночас «Буковина» у групі А здійснювала найбільше довгих передач – в середньому 64,04 за гру.

«Буковина» входить в топ-3 найкращих команд за кількістю передач в останню третину – 52,67 в середньому за матч. Більше тільки у «Карпат» та «Епіцентра».

За кількістю передач з просуванням чернівчани – п’яті у групі А (68,94 за матч). Таке ж місце посіли «жовто-чорні» і за розрізними передачами – в середньому 4,99 за гру, а також за навісами – в середньому 14,81 за матч.

За показником володіння м’ячем «Буковина» - четверта (51,7%). Більше за «жовто-чорних» володіли м’ячем «Карпати» та «Епіцентр» (по 57,1%), «Агробізнес» (54,2%).

ЄДИНОБОРСТВА

«Буковина» стала найкращою командою за показником верхових єдиноборств. В середньому за гру «жовто-чорні» вступали у боротьбу на «другому поверсі» 48,62 рази (46% виграних дуелей, що є також одним з найкращих показників у групі А). За єдиноборствами в обороні чернівчани посіли третє місце (в середньому 62,85 за гру). Кращий результат лише в «Прикарпаття» та тернопільської «Ниви». А ось у єдиноборствах в атаці та єдиноборствах за нейтральний м’яч «жовто-чорні» дещо просідають, продемонструвавши у цих компонентах найгірші показники.

СТАНДАРТИ

«Буковина» - п’ята команда за кількістю виконаних кутових (всього 81), 15 розіграшів з корнеру завершувалися ударами по воротах. Також «жовто-чорні» досить часто пробивали по воротах прямим ударом зі штрафного – 15 разів, більше пострілів завдали лише «Карпати» та «Металіст». Також чернівчани заробили три пенальті, і всі удари з «точки» реалізував Василь Палагнюк.

ІНДИВІДУАЛЬНІ ПОКАЗНИКИ

Футболісти «Буковини» потрапили у список найкращих бомбардирів і асистентів чемпіонату. Так, Василь Палагнюк входить у трійку найкращих голеадорів групи А з вісьмома забитими голами у 17-ти матчах. В середньому за гру нападник забивав 0,46 м’ячів (показник xG становить 7,46). Також у топ-3 рейтингу увійшли форвард «Карпат» Ігор Невес (8 м’ячів) та нападник «Прикарпаття» Андрій Хома (12 голів).

У список найкращих асистентів потрапив Денис Рябий з трьома результативними передачами. Очолюють рейтинг Іван Оробець з «Поділля» та Ян Костенко з «Карпат» - по чотири гольових передачі.

Також Василь Палагнюк входить у п’ятірку футболістів, які найбільше пробивають по воротах суперника. Всього нападник завдав 41 удар (в середньому 2,35 за матч), причому показник xG найбільший серед топ-10 представників цього рейтингу – 0,18. З 41-го удару Палагнюка 8 завершилися взяттям воріт.

Друге місце у групі А за передачами посів Артур Новотрясов. Центральний захисник «жовто-чорних» віддавав за гру в середньому 54,32 передачі (81% точності). Більше пасував лише Андрій Ліповуз з «Епіцентра» (55,24 за гру).

Новотрясов другий за передачами в останню третину (10,19 в середньому за гру, точність 57%), кращий показник лише у Владислава Мороза з «Епіцентра» (11,06 за гру). А ще Артур також другий за компонентом передач з просуванням (в середньому 12,63 за матч, 69% точних), попереду лише Богдан Порох з «Карпат» (14,35 за гру).

Артем Данилюк – на четвертому місці за навісами (4,25 подачі в середньому за гру, точність 34%). Вище за захисника «жовто-чорних» Полегенько з «Карпат» (4,37, 41%), Ляшенко з «Епіцентра» (5,06, 29%) та Сьомка з «Прикарпаття» (5,36, 32%).

За єдиноборствами в обороні у десятку найкращих гравців ліги потрапили Денис Рябий (в середньому 7,97 за гру, 59% успішних) та Кирило Пасічник (7,86, 70%). Також Пасічник четвертий у списку найкращих гравців за показником верхових єдиноборств (в середньому 7,94 за матч).

У топ-10 гравців, які найчастіше стеляться у підкатах, потрапили одразу три представники «Буковини»: Ігор Чайковський (1,10 в середньому за матч), Артем Рябий (1,19), а очолює цей список Артем Цурупін (1,58).