Перейти до основного вмісту

«Буковина» 2023/24 у Першій лізі: підсумки півріччя. Статистика

Пресслужба «Буковини» підбила статистичні підсумки «жовто-чорних» у першій частині сезону 2023/24 Першої ліги.

За підсумками першої частини сезону «Буковина» фінішувала на шостому місці у групі А. У 18-ти матчах чемпіонату підопічні Андрія Мельничука здобули шість перемог, тричі зіграли внічию та зазнали дев’яти поразок. Різниця забитих/пропущених м’ячів: 16-23. Цікаво, що три домашні перемоги завершилися з однаковим рахунком 1:0, ще три вікторії «жовто-чорні» здобули на виїзді.

Під час першої частини сезону тренерський штаб «Буковини» задіяв 21 футболіста. В усіх 18-ти матчах чемпіонату на поле виходили двоє гравців – Артем Цурупін (1592 хвилин) та Віталій Фарасєєнко (1228 хвилин).

17 матчів зіграли Іван Пономаренко (1612 хвилин), Артем Данилюк (1494), Іван Пець (1462), Олександр Глагола (1213), Артур Новотрясов (1609), Василь Палагнюк (1560).

15 матчів – Денис Рябий (1205 хвилин), Богдан Духота (720), Роман Бодня (649), Дмитро Прокопчук (434).

14 матчів – Кирило Пасічник (812 хвилин), Іван Паламарчук (617).

13 матчів – Ігор Чайковський (863), Артем Рябий (929).

11 матчів – Денис Скотаренко (532), 6 матчів – Денис Червінський (63), 4 матчі - Денис Власенко (47), 2 матчі - Емре Мануіла (35), 1 матч - Владислав Закорський (94).

Найбільше часу провели на полі Пономаренко (1612 хвилин), Новотрясов (1609) та Цурупін (1592).

Голи у складі «жовто-чорних» забивали: Палагнюк - 8 м’ячів, Фарасєєнко – 4 м’ячі, Пасічник, Новотрясов, Духота, Бодня – по одному голу.

Гольові передачі записали у свій актив: Денис Рябий – 3, Фарасєєнко – 2, Чайковський, Данилюк, Цурупін, Скотаренко, Палагнюк, Новотрясов, Паламарчук – по одному асисту.

Василь Палагнюк у 17-ти поєдинках забив 8 голів. За цим показником нападник посів друге місце у списку найкращих бомбардирів Першої ліги у групі А. Також 32-річному нападнику підкорилося історичне досягнення: Палагнюк став найкращим бомбардиром в історії «Буковини» в український період. Наразі в активі нападника – 62 голи у 144 матчах в футболці рідного клубу.

У символічні збірні туру за версією сайту Sport Arena тричі потрапляв Василь Палагнюк, двічі - Денис Рябий та Іван Пець, ще по одному разу кращими в турі на своїх позиціях визнавалися Богдан Духота і Артур Новотрясов. Також Палагнюк увійшов у символічну збірну першого півріччя у Першій лізі.

За 18 матчів футболісти «Буковини» тричі виконували одинадцятиметрові удари. Всі три удари з «точки» реалізував Василь Палагнюк.

Найбільше попереджень в пасиві нашої команди у Чайковського (7 жовтих карток), Паламарчука та Пасічника (по 6 жовтих). Також «гірчичники» отримали: Глагола, Бодня, Рябий Д. (по 5 попереджень), Пець, Новотрясов (4), Цурупін, Данилюк, Рябий А. (3), Палагнюк, Скотаренко (2), Пономаренко, Фарасєєнко, Духота, Закорський, Власенко (1).

Також у 18-ти турах двоє гравців отримували червону картку – Дмитро Прокопчук та Кирило Пасічник.

Цікаві факти першої частини сезону:

- «Буковина» зіграла 471 матч в історії Першої ліги: +166=103-202, м’ячі 516-581.

- «Суха» серія «Буковини» в домашніх матчах у поточній кампанії трималася з 1-го по 11-й тури: «жовто-чорні» вдома не пропускали протягом 479-ти хвилин.

- Головний тренер «Буковини» Андрій Мельничук досяг позначки у 40 проведених поєдинків в рамках Першої ліги.

- У поточному сезоні підкорилося історичне досягнення Василю Палагнюку: нападник став найкращим бомбардиром в історії «Буковини» в український період.

- Ювілейної позначки за кількістю проведених матчів у Першій лізі протягом поточної кампанії досягли Василь Палагнюк (200 матчів), Артур Новотрясов (150 матчів), Олександр Глагола (50 матчів).