Перейти до основного вмісту

«Буковина» у контрольному матчі поступилася полтавській «Ворсклі»

Сьогодні, 5 липня, чернівецька «Буковина» провела другий контрольний поєдинок у рамках навчально-тренувального збору на Закарпатті, де наша команда готується до старту нового сезону в Першій лізі. Суперником «жовто-чорних» став клуб, який представляє Українську Прем’єр-лігу – полтавська «Ворскла». Спаринг відбувся на стадіоні у селі Поляна, а формат гри передбачав три тайми по 35 хвилин.

Першого удару по воротах у цьому матчі завдали підопічні Валерія Кривенцова. На 8-й хвилині гри після точної передачі Кілєвого з глибини поля м’ячем заволодів Андрейчук, який увірвався в штрафний майданчик і щільно пробив низом – Ісенко врятував свою команду від швидкого голу! Чернівчани продовжували активно комбінувати на чужій половині поля і через декілька хвилин після моменту з ударом «буковинського Довбика» відкривати рахунок у матчі міг Бойчук – Богдан змістився з флангу в центральну зону і з 16-ти метрів пробив поруч зі стійкою! На 22-й хвилині гри «жовто-чорні» організували непогану контратаку - Рудавський відпасував в центр поля на Хамелюка, який помітив підключення правим флангом Шинкаренка, але надійно зіграв у цьому епізоді Нестеренко, який у підкаті перехопив передачу Владислава, не дозволивши Дмитру увірватися на оперативний простір. «Біло-зелені» відповіли атакою лівим флангом – гостра подача Корнієнка в штрафний майданчик була заблокована захисниками «Буковини», а вже згодом несильний постріл Нестеренка з 18-ти метрів не створив проблем Каневцеву.

На 24-й хвилині своє вміння віддати ювелірну передачу з будь-якої точки поля продемонстрував Віталій Кольцов – півзахисник метрів з сорока відправив м’яч точнісінько на ногу Гончаруку в штрафний суперника, але Данилу в останній момент завадив пробити по воротах Ісенка захисник «Ворскли». «Буковина» контролювала гру у першій 35-хвилинці, створивши декілька по-справжньому хороших моментів, але рахунок у таймі залишився незмінним – на перерву команди відправилися за рахунку 0:0.

Конвертувати у забитий м’яч свою перевагу за моментами «Буковині» все ж вдалося на початку другого тайму. Після подачі Богдана Бойчука з кутового м’яч від голови Хрипчука влетів у дальній кут воріт Ісенка – автогол гравця «Ворскли» і рахунок 1:0 на користь «жовто-чорних»! Відновити паритет «біло-зелені» могли вже через декілька хвилин. Після подачі з правого флангу Ковталюк головою пробивав з лінії воротарського майданчика по центру – Погорілий зреагував на удар нападника та перевів м’яч на кутовий! Після цього загрожував володінням «жовто-чорних» також Віктор Корнієнко – лівий захисник «ворсклян» технічно зі штрафного пробивав у ближню дев’ятку, але, на щастя, м’яч розминувся зі штангою.

Все ж активність «Ворскли» на початку другого тайму принесла бажаний результат команді Сергія Долганського. На 48-й хвилині Ібрахім Кане в штрафному «жовто-чорних» скористався пасом від чорногорського новачка полтавської команди Деміра Шкріеля і з розвороту завдав прицільного удару по воротах Погорілого – 1:1. А ще через декілька хвилин голкіпер «Буковини» врятував нашу команду від другого взяття воріт. Після прострілу Пердути у дотик з лінії воротарського пробивав Скляр – удар досвідченого півзахисника «Ворскли» у падінні парирував Погорілий.

У середині другого тайму відбулася ціла низка замін у складах обох команд. У «біло-зелених» на полі з’явилося багато молодих гравців і досвідчені Мякушко та Челядін. Саме 31-річний крайній півзахисник «Ворскли» створив найбільш небезпечний момент для своєї команди в другій 35-хвилинці. Після прострілу з правого флангу оборона «Буковини» залишила Мякушка без опіки, який у дотик прицільно пробив в ближній кут – Погорілий в падінні ногами парирував удар Сергія. Але незадовго до цього моменту двічі могли забивати «жовто-чорні». На 55-й хвилині гри Ян Морговський завдав потужного удару метрів з 25-ти – Домолега перевів м’яч над перекладиною! А ще через п’ять хвилин небезпечно зі штрафного пробивав Тищенко – півзахисник «Буковини» перекинув «стінку» з гравців полтавської команди, проте на останньому рубежі надійно зіграв голкіпер «біло-зелених».

Якщо у першому та другому таймах гра проходила на зустрічних курсах з великою кількістю моментів, то заключна 35-хвилинка не виблискувала таким різноманіттям атак. Протягом деякого часу гра точилася в середині поля з невеликою перевагою гравців «Ворскли», а перша третина цього тайму запам’яталася лише неточним ударом Челядіна з дальньої дистанції. Але надалі полтавці перехопили ініціативу, активніше створювали моменти та, зрештою, двічі вразили володіння Пономаренка. На 83-й хвилині гри Мякушко, скориставшись розрізною передачею в штрафний майданчик «Буковини», технічно у дотик підсік м’яч над голкіпером «жовто-чорних» – 1:2. А ще через чотири хвилини «Ворскла» збільшила свою перевагу у рахунку. Молодий нападник «біло-зелених» Владислав Островський скористався помилкою Новотрясова, який невдало відпасував назад на Пономаренка, перехопив м’яч та переграв голкіпера «Буковини» – 1:3.

Наприкінці поєдинку команди обмінялися небезпечними ударами з дальніх дистанцій. На 97-й хвилині матчу після подачі Фарасєєнка зі штрафного захисники «Ворскли» вибили м’яч на Морговського, який з лету пробив вище воріт. Полтавці ж відповіли потужним ударом метрів з 24-х у заключній атаці цього спарингу – у тому епізоді надійно зіграв Пономаренко.

У підсумку «Буковина» у своєму другому контрольному матчі на закарпатському зборі за рівної гри поступилася представнику Української Прем’єр-ліги з рахунком 1:3. Наступний спаринг «жовто-чорні» проведуть 8 липня. Суперник – харківський «Металіст 1925».

5 липня. Контрольний матч. Село Поляна.

«Буковина» - «Ворскла» (1:3)

«Буковина» (1 тайм): Каневцев, Шинкаренко, Дудник, Азізов, Рудавський, Кольцов, Хамелюк, Кілєвий, Гончарук, Бойчук, Андрейчук.

«Буковина» (2 тайм): Погорілий, Шинкаренко (Бусько, 53), гравець на перегляді, Дудник (Новотрясов, 53), Рудавський (Морговський, 53), Кольцов (Лопирьонок, 53), Хамелюк (Глущук, 53), Кілєвий (Тищенко, 53), Гончарук (Будняк, 53), Бойчук (Голуб, 53), Андрейчук (Гірний, 53).

«Буковина» (3 тайм): Пономаренко, Бусько, гравець на перегляді (Пець, 85), Новотрясов, Морговський, Лопирьонок, Глущук, Тищенко, Будняк (Фарасєєнко, 92), Голуб, Гора.

«Ворскла» (стартовий склад): Ісенко, Пердута, Павлюк, Бацула, Корнієнко, Хрипчук, Скляр, Шкріель, Кане, Нестеренко, Ковталюк.

Запасні: Домолега, Єрмолов, Крупський, Ізотов, Черниш, Кулаковський, Челядін, Прус, Мякушко, Островський та 2 потенційні новачки.

Голи: автогол, 38 (1:0) – Кане, 48 (1:1), Мякушко, 83 (1:2), Островський, 87 (1:3).