Перейти до основного вмісту

«Буковина» у цифрах Wyscout. Підсумки першої частини сезону 2024/25 у Першій лізі

«Буковина» у цифрах Wyscout. Підсумки першої частини сезону 2024/25 у Першій лізі

Продовжуємо підбивати підсумки виступів чернівецької «Буковини» у літньо-осінній частині сезону 2024/25 Першої ліги. У попередньому матеріалі ми детально аналізували цифри та факти, пов’язані з грою «жовто-чорних» у чемпіонаті та Кубку України у першому півріччі, а зараз розповімо про виступи чернівчан у Першій лізі в контексті аналітичних показників гри на основі даних авторитетної платформи Wyscout. Проаналізуємо не тільки загальнокомандні показники у першій частині сезону 2024/25 групи А Першої ліги, а й індивідуальні досягнення футболістів «Буковини».

     ГОЛИ

У 14-ти матчах літньо-осінньої частини сезону «Буковина» відзначилася у воротах суперників 11 разів. «Жовто-чорні» фактично реалізували лише половину гольових моментів, що створили в атаці, адже показник xG (очікувані голи) становить 19.1. Що цікаво, показник xG у чернівчан – один із найвищих серед всіх команд групи А (більше лише у «Ниви» - 19.5). «Буковина» у 14-ти зіграних турах здобула 20 очок, хоча за метрикою xPoints (розрахунковий показник очікуваних очок) «жовто-чорні» мали б записати до свого активу 24.4 залікових пунктів. За підсумками першої частини сезону на основі показника очікуваних очок «Буковина» у турнірній таблиці посідає другу сходинку після «Епіцентра» (24.8 xPoints).

Буковина - Металіст

У перших таймах чернівчани забили 6 м’ячів, у других – 5. Цікаво, що найбільше голів наші футболісти забили наприкінці перших таймів, а також на початку других таймів: 3 м’ячі - в період з 31 по 45+ хвилини і 3 голи з 46 по 60 хвилини. Якщо говорити про небезпечні моменти, то за даними платформи Wyscout найбільш загрозливі епізоди біля воріт суперника «жовто-чорні» створювали з 1 по 15 хвилини та з 76 по 90+ хвилини матчу. Найбільше голів чернівчани забили після стандартів (6).

Пропустили «жовто-чорні» 11 м’ячів. Очікуваних голів Wyscout нарахував 11.2 (найнижчий показник xG серед всіх інших команд-суперників). У перших таймах «Буковина» пропустила лише 3 голи, а ось у других таймах оборона чернівчан результативно помилилась цілих 8 разів, що становить 72,7% від усіх забитих суперниками м’ячів у наші ворота. Найчастіше буковинці пропускали у середині других таймів – 4 м’ячі у період з 61 по 71 хвилини, а також наприкінці матчу – 3 голи у період з 76 по 90+ хвилини. 

     АТАКА

Найчастіше «жовто-чорні» атакували флангами – по 35 % атак лівим та правим флангом, а 30% наступальних дій організували через центральну зону. Левову частку гольових моментів футболісти «Буковини» довели до логічного завершення саме у межах штрафного майданчика. В середньому за гру футболісти «Буковини» завдавали по володіннях суперника 11.72 ударів. Середня дистанція удару – 19.07 м, xG на удар – 0.11. За показником завданих ударів «жовто-чорні» поступилися «Ниві» (11.95) та «Епіцентру» (12.71). Також «Буковина» лідирує по кількості навісних передач (в середньому 18.62 за гру) та обводок (в середньому 23.97 за матч), а ось по кількості дотиків у штрафному чернівчани входять у топ-3 команд групи А – в середньому 17.21 за матч. 

     ОБОРОНА

За відборами та підбираннями м’яча «Буковина» - друга команда групи А після «Прикарпаття» (в середньому 80.76 за гру). За показником інтенсивності пресингу «Буковина» посіла друге місце -  індекс PPDA складає 8.06 (середнє значення серед всіх клубів складає 10.27). Показник PPDA дає змогу визначити інтенсивність пресингу, а відповідна цифра показує, скільки передач команда дозволяє зробити супернику, перш аніж здійснить спробу відібрати або перехопити м’яч. Враховуються лише дії на відстані 40+ метрів від воріт команди, яка обороняється. Низьке значення PPDA вказує на вищу інтенсивність пресингу команди та свідчить про те, що команда дозволяє супернику робити менше передач на кожну захисну дію гравців. 

За показником заблокованих ударів «Буковина» шоста (в середньому – 2.61 удари за гру), за перехопленням м’яча – восьма (в середньому 33.28 за матч). У середньому за гру суперники «Буковини» пробивали по наших володіннях менше восьми разів (найкращий результат групи А) з показником xG лише 0.10 (середній показник серед всіх команд – 11.00). 

     ПЕРЕДАЧІ ТА ВОЛОДІННЯ М’ЯЧЕМ

За результатами літньо-осінньої частини кампанії у Першій лізі «Буковина» посіла перше місце за кількістю виконаних передач. В середньому за матч чернівчани здійснювали 436.07 пасів з точністю 84% та середньою довжиною 20.75 м (середнє значення серед всіх команд – лише 358.95 передач). Також «Буковина» утримує лідерство за показником виконаних передач в останню третину (в середньому 63.88 з точністю 73%), за кількістю передач з просуванням (76.88, точність – 77%) та за кількістю навісних передач (в середньому 18.62 за матч). Водночас «Буковина» - друга команда групи А за кількістю глибоких передач (в середньому – 6.90 за гру) та сьома за показником розрізних пасів (2.81, точність – 40%). 

Також наша команда – найкраща за володінням м’ячем. В середньому «жовто-чорні» контролювали м’яч 57,1% ігрового часу. За середньою тривалістю володіння буковинці також стали найкращими - 16.4 секунд. Зауважимо, що середній показник володіння м’ячем серед всіх команд групи А – 49%.Аналітика Wyscout

     ЄДИНОБОРСТВА ТА СТАНДАРТИ

«Буковина» - лідер за кількістю єдиноборств в атаці (71.18 в середньому за гру) та єдиноборств за нейтральний м’яч (в середньому 29.40 за матч), а за верховими єдиноборствами «жовто-чорні» посідають четверте місце (42.25 в середньому за гру). В середньому за матч буковинці порушували правила 14.53 разів (31 жовта картка, 4 червоних). Більше фолили лише гравці тернопільської «Ниви» - 15.04 в середньому за гру. 

Також «Буковина» очолює рейтинг чемпіонату за кількістю виконаних кутових (загалом 74), причому 17 розіграшів з корнеру завершувалися ударами по воротах з показником xG 2.62. Найбільш ефективними були подачі з кутового на дальню штангу та у воротарський майданчик. Також «жовто-чорні» старалися розігрувати свої стандартні положення, тому за показником прямих ударів зі штрафного посіли п’яте місце (всього 8 ударів). У 14-ти матчах футболісти «Буковини» чотири рази виконували пенальті. Три удари з «точки» реалізував Віталій Кольцов, а постріл Андрія Андрейчука парирував голкіпер «Поділля». 

     ІНДИВІДУАЛЬНІ ПОКАЗНИКИ

Найкращі бомбардири у складі «Буковини» у літньо-осінній частині сезону Першої ліги – Віталій Кольцов (3 м’ячі), Данило Гончарук та Микита Безуглий (по 2 голи). Найкращий асистент – Богдан Бойчук (2 гольові передачі, показник xA становить 2.03). 

За кількістю виконаних передач найкращими у групі А стали центральні захисники Микита Безуглий (в середньому за 90 хвилин – 76.65 з точністю 89%) та Юрій Дудник (в середньому за гру – 61.41, точність 92%). 4 та 7 місце у рейтингу посіли Андрій Бусько (55.23, точність 86%) та Ян Морговський (52.43, точність 82%). 

Також Микита Безуглий – найкращий за кількістю передач з просуванням (15.05 в середньому за матч, точність 81%) та серед лідерів за передачами в останню третину (в середньому 12.51 за гру з точністю 77%). Що цікаво, у топ-10 найкращих гравців за кількістю передач в останню третину увійшли одразу п’ятеро гравців «Буковини» - це вже згаданий нами Микита Безуглий, а також Віталій Кольцов (в середньому 9.80 виконаних у цю зону передач за матч з точністю 69%), Андрій Бусько (9.68, 73%), Юрій Дудник (9.16, 78%) та Ян Морговський (9.12, 69%). Також у рейтингу найкращих виконавців передач з просуванням – Ян Морговський (12.13 в середньому за 90 хвилин, точність 79%) та Юрій Дудник (11.00 з точністю 85%). 

Богдан Бойчук – на третьому місці за показником глибоких передач (1.41 за гру в середньому), а також сьомий за ключовими передачами (також 1.41 за матч). Водночас Бойчук очолює рейтинг гравців групи А з найбільшою кількістю навісних передач – в середньому Богдан виконував 5.79 навісів за поєдинок з точністю 42%. Знайшлося місце у цьому списку і Дмитру Шинкаренку з результатом у 3.85 виконаних навісних передач за гру. 

У рейтинг гравців, які здійснили найбільше дотиків у штрафному майданчику суперника, потрапили Данило Гончарук (в середньому за матч – 4.18) та Андрій Андрейчук (3.69). Микита Безуглий – сьомий у рейтингу гравців, які найчастіше виконували ривки з просуванням (2.82 в середньому за матч). 

Богдан Бойчук увійшов у трійку найкращих дриблерів групи А – вінгер йшов у дриблінг в середньому 5.91 разів за гру, сьоме місце у цьому списку посів Данило Гончарук (5.25). Також флангові півзахисники увійшли в топ-10 футболістів, які найчастіше вступали у єдиноборства в атаці серед всіх гравців «Буковини» - Гончарук в середньому 15.04 за матч, Бойчук – 12.60. 

Дмитро Шинкаренко – другий у рейтингу гравців, які найчастіше вступали в єдиноборства в обороні (9.82 в середньому за гру з успішністю 59%). Також Дмитро найбільше серед всіх гравців групи А стелився у підкатах – в середньому 1.73 рази за матч. 

За верховими єдиноборствами у десятку найкращих увійшов Андрій Андрейчук (8.28 за гру). 

За відборами і підбираннями м’яча Микита Безуглий посів друге місце у групі А – в середньому 14.67 за гру. Також у цьому рейтингу знайшлося місце і Віталію Кольцову (12.26 в середньому за гру).   

Пресслужба ФК «Буковина»